Recent Nieuws
FAQ : ONDERHOUD VAN EEN ZWEMBAD > SCHOON MAKEN VAN JE ZWEMBAD
Hoe maak ik het rolluikgedeelte van mijn zwembad schoon?

Voor zwembaden van LPW POOLS:

Verwijder de houten vlonders boven het rolluikgedeelte. Sluit het rolluik zodat het rolluikgedeelte vrijkomt.

Met een tuinslang of eventueel een hoge drukreiniger kan je het rolluikgedeelte schoon maken. Je sproeit als het ware het vuil van het rolluikgedeelte naar het zwemgedeelte.

Mocht er te veel vuil aanwezig zijn dan dien je dit mogelijk te herhalen (het vuil zal opwoelen, laat het eerst bezinken en herhaal). Eventueel kan je met een borstel hardnekkig vuil verwijderen.

Van zodra het rolluikgedeelte schoon is gemaakt verwijder je dit uit het zwembad met je stofzuiger.

Mocht je beschikken over een waterstofzuiger dan kan je deze eventueel ook gebruiken om het rolluikgedeelte schoon te maken.

Heb je hierover nog vragen, contacteer dan onze klantendienst op het nr. 03/354 12 21.


Directe link voor deze vraag
Er komt zand in mijn zwembad vanuit een opening tussen mijn zwembadkuip en de boordste(e)n(en), wat nu?

Bij de aanleg van je zwembad wordt de zwembadkuip zelf omgeven door een vrij dikke siliconen rand. Hierna wordt de boordsteen geplaatst in een achterliggend mortelbed.

Deze siliconen kunnen uitzonderlijk - tijdens de plaatsing van de boordste(e)n(en)n - een beetje verschuiven waardoor er ongewild een (kleine) opening ontstaat. Uit deze opening zal op relatief korte termijn zand in het zwembad terecht komen.

Wanneer je dit minder dan de eerste 2 jaar na oplevering constateert is dit het geval geweest bij aanleg van het zwembad en wordt dit onder garantie hersteld.

In voorkomend geval nemen we als bedrijf zowel de kosten van arbeid als materiaal ten laste.

Het waterniveau moet voor deze ingreep ca. 30cm zakken. De (beperkte) kosten hiervan zijn voor de klant die ervoor zorgt dat voor aankomst van de technieker het juiste waterniveau is bereikt (vergeet zeker niet de niveauregeling uit te schakelen en verlaag de waterstand d.m.v. 'waste/riool' functie van de zeswegkraan). Na de ingreep vult de klant het zwembad terug bij om van zodra het normale niveau terug bereikt is de niveauregeling terug te activeren.

Door slijtage van de siliconen (analoog aan de siliconen rond een douchekuip) is het mogelijk dat dit fenomeen zich in latere fase eveneens manifesteert.

Dit valt niet meer binnen de 2 jaar garantie, desondanks hebben wij een commerciële regeling uitgewerkt die van toepassing is in voorkomend geval:

Wanneer dit gebeurt minder dan 3 jaar na aanleg van het zwembad dan gebeuren deze werken in regie (verrekening van verplaatsing, werkuren en materialen) met een korting van 50%.

Gebeurt dit na 3 jaar dan is een korting van 25% van toepassing.

Gebeurt dit na 4 jaar dan is een korting van 15% van toepassing.

Gebeurt dit na 5 jaar dan is een korting van 10% van toepassing.

Vanaf 6 jaar na oplevering worden deze werken in regie verrekend.

Dezelfde regeling is eveneens van toepassing op los gekomen boordstenen evenals de siliconen voegen van de boordstenen.

Deze regeling is enkel van toepassing voor zwembaden die volledig door ons aangelegd werden, in andere gevallen gelden de normale garantievoorwaarden (2 jaar).

Heb je hieromtrent nog vragen? Contacteer dan onze klantendienst op 03/354 12 21. 

 


Directe link voor deze vraag
De rand van mijn zwembad is vervuild, hoe maak ik dit best schoon?

Wanneer de rand van je zwembad vervuild is adviseren we je dit zo snel mogelijk schoon te maken.

Als de vervuiling te lang op de bekleding blijft bestaat immers de kans dat schoonmaken niet of niet volledig lukt.

Het periodiek schoon houden van de zwembadrand is dus een absolute 'must'.

Voor het schoon houden en minder agressieve vervuilding (zeker bij zwembaden voorzien van zwembadfolie of een zogenaamd 'liner zwembad') adviseren we het gebruik van dit product: Randfix

Voor het verwijderen van intensieve vervuiling (en dit enkel op zwembaden bekleed met polyester en betegelde zwembaden): HTH Borkler Gel of het nog meer agressieve Compactal

Voor het verwijderen van intensieve verwijdering op zwembaden met betegeling (dus niet bij andere bekledingen): dit kan je voorzichtig doen met zwavelzuur (al dan niet verdund).

Gebruik steeds beschermende maatregelen en vermijd contact met de huid van deze producten, voor al de laatste twee zijn zeer agressief producten.

Test altijd even op een (indien mogelijk minder zichtbaar) stuk van de bekleding het door jou gekozen product. Wanneer de kwaliteit van je bekleding niet resistent is tegen een product door slijtage/veroudering/slechte toepassing van het materiaal dan is schade aan de bekleding niet uitgesloten. Hiervoor kan de producent of Noppe Zwembaden in geen geval aansprakelijk gesteld worden.

Na het schoonmaken van de rand deze goed naspoelen met (zwembad)water. Gebruik in geen geval zacht water, putwater, regenwater of grondwater.

Het is veilig om na het gebruik van deze middelen terug te zwemmen.

We adviseren wel om de TA, pH en vervolgens chloorwaarde van het water manueel na te meten voordat je het zwembad terug gebruikt zodat bij een eventuele (grote) afwijkende waarde je het water eerst manueel terug juist kan zetten. Bij kleine afwijkingen is dit minder belangrijk.

Meer info over waterbehandeling vind je in de afzonderlijke FAQ hieromtrent.

Opgelet: Gelieve voor het schoon maken van de zwembadrand geen klassieke schoonmaakmiddelen te maken, hiermee loop je het risico op vervelende neveneffecten.

Mochten hieromtrent nog vragen zijn, aarzel dan onze klantendienst op het nr. 03/354 12 21


Directe link voor deze vraag
Hoe kan ik mijn zwembad stofzuigen?

Eerst het grote vuil verwijderen met een schepnet

Handmatig stofzuigen met stang en vlottende slang, via de skimmer of stofzuigeraansluiting:

Voor zwembaden zonder overloopskimmer:

- alle zuigleidingen dichtdraaien

- skimmerleiding of stofzuigeraansluiting openzetten, andere aanzuigleidingen (vb. bodempot) sluiten

- zeswegkraan op stand “filter”

- stofzuiger met stang en vlottende slang in zwembad plaatsen (verticaal in water drukken)

- het uiteinde van de vlottende slang aansluiten aan de skimmer of het voorziene afzuigpunt

- pomp starten (eventueel frequentiegestuurde pomp in hoogste toerental instellen)

- door de zuigkracht zal de slang zich vastzetten en zal de stofzuiger beginnen werken

- na het stofzuigen zal er veel vuil worden opgezogen en moet er sneller een backwash worden gedaan. 

- na het stofzuigen, pomp afzetten, alle kranen in de oorspronkelijke stand zetten

 

Voor LPW POOLS monoblok zwembaden met overloopskimmer:

In de technische ruimte:

- filterinstallatie in manuele stand zetten, zeswegkraan op filterstand

- VALUE LINE: indien pomp met droogloopbeveiliging (ESPA Blaumar): minder dan 3 seconden op knop aan de pomp drukken (pomp in manuele stand) zodat rood en groen licht afwisselend knippert, voor Value Line baden met een frequentiegestuurde pomp: pomp in hoogste toerental zetten, voor overige pompen moet je aan de pomp zelf niets doen

- ADVANCED LINE & TOP LINE: pomp instellen op hoge snelheid (SHOCK)

- kraan van de bodempot sluiten (skimmerleiding open m.u.v. baden die voorzien zijn van een afzonderlijke stofzuigeraansluiting!)

 

Aan het zwembad (in rolluikgedeelte):

- stofzuiger met stang en vlottende slang in zwembad plaatsen (verticaal in water drukken)

- vlottende slang aansluiten op het voorziene afzuigpunt in het rolluikgedeelte (één of meerdere houten/stenen tegels verwijderen), kraan openen

- kra(a)n(en) aan overloopskimmer(s) sluiten

- door de zuigkracht zal de slang zich vastzetten en zal de stofzuiger beginnen werken

- na het stofzuigen zal er veel vuil worden opgezogen en moet er sneller een backwash worden gedaan. 

- na het stofzuigen, pomp afzetten, alle kranen in de oorspronkelijke stand zetten

- VALUE LINE & ADVANCED LINE: pomp terug instellen op TIMER en normale snelheid

- TOP LINE: pomp terug instellen op AUTO

 

Heb je hierover nog vragen, contacteer dan onze klantendienst op het nr. 03/354 12 21.


Directe link voor deze vraag

Noppe Zwembaden: Partner van deze merken.

Privacybeleid - Cookiebeleid - Copyright © Noppe Zwembaden 2025